Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


grupa_wsb:proces_marki:marka_koordynacja_dzialalnosci_samorzadow_i_organizacji_studenckich










########Rozdział Księgi Marki########

############Koordynacja Działalności Samorządów i Organizacji Studenckich############








Termin podjęcia decyzji
Rekomendacja Komitet ds. Marki 24.06.2014
Zatwierdzające Rada Koordynacyjna 2.07.2014
Osoba odpowiedzialna za ostateczną wersję dokumentu: Dyrektor ds. Marki TEB Akademia
Grupa Projektowa Koordynatorzy Działalności Samorządów i Organizacji Studenckich







* Zgłoszenie nowej dobrej praktyki

* Zgłoszenie nowej dobrej praktyki planowanej do wdrożenia

* Zgłoszenie innowacji

III. Zestawienie dobrych praktyk

1. Gdańsk/ Gdynia

1.1. KN Akademia Rozwoju Osobistego WSB – szkolenia i warsztaty dla studentów

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 1.1. KN Akademia Rozwoju Osobistego WSB – szkolenia i warsztaty dla studentów
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Opiekunowie Kół Naukowych (zasady pracy, wynagradzanie)
2. Sprawozdawczość pracy RSS, KN i OS – tryb pracy, wzory dok.
3. Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
4. Sposoby promocji działań RSS, KN i OS wśród studentów oraz bieżącego informowania o swojej pracy i aktywnościach
5. Lokalizacja RSS, KN i OS na uczelni – rozwiązania w zakresie przydzielania sal, sprzętu itp.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania ARO WSB jest organizacją studencką działającą na terenie WSB w Gdańsku. Celem realizowanych projektów jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności i kompetencji miękkich, często pomijanych w akademickim systemie szkolnictwa. Uczestnicy spotkań nabywają umiejętności, które pomogą im stać się bardziej efektywną ludzką jednostką oraz pomogą w przyszłości rozwiązywać problemy w życiu zawodowym jak i prywatnym. Wiedza przekazywana jest na wiele różnych sposobów. Najprostszym są regularnie wstawiane na facebookowy fanpage inspirujące cytaty, filmy i zdjęcia, które zmuszają do refleksji. ARO WSB organizuje wykłady, na których uczestnicy uczą się technik skutecznej komunikacji, negocjacji i zarządzania swoimi emocjami. Na warsztatach uczestnicy pracują nad efektywnymi metodami planowania swoich celów i zarządzania czasem.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniahttps://www.youtube.com/watch?v=Ro1Y3WYQtPg
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaAkademia Rozwoju Osobistego pozwala studentom w jednym miejscu zdobywać wiedzę techniczną i typowo akademicką, jak i również rozwijać umiejętności, których kształtowanie dopiero od niedawna stało się czymś popularnym. Dzięki takiemu połączeniu Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku umacnia swój wizerunek uczelni nowoczesnej i sprzyjającej studentom w późniejszym rozwijaniu kariery. Studenci mają wybór, jakie tematy chcieliby omówić i sami wybierają te, które zostają poruszone na spotkaniach. Sprawia to, że wiele osób chętnie uczestniczy w takich zajęciach.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Ilość studentów uczestniczących w warsztatach i szkoleniach.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaAkademia Rozwoju Osobistego WSB swoje działanie rozpoczęła w lutym 2015 r. Planujemy dalsze działania aż do końca roku akademickiego w 2018 r.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowanePlanujemy eventy dla osób z poza uczelni w ramach promocji, do czego potrzebna będzie duża sala i catering. Uczestnicy takich zajęć dostawaliby specjalną ofertę zapisania się do WSB. Planujemy również sprowadzić z Warszawy znanych trenerów, którzy poprowadziliby dla naszych studentów warsztaty. Wizyta sławnego coacha takiego jak Mateusz Grzesiak bardzo pozytywnie wpłynęłaby na wizerunek uczelni.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaKoszty roczne przewidujemy na około 6000 zł netto.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówa) Regularnie informujemy o planowanych działaniach oraz relacjonujemy te, które miały miejsce na fanpage na facebooku.
b) W przypadku organizacji eventu mailowo kontaktujemy się z działem marketingu WSB oraz wysyłamy wiadomości przez extranet w celu promocji wydarzeń.
c) Wydruk i rozwieszenie plakatów na terenie uczelni.
d) Bezpośrednia komunikacja mailingowa z wykładowcami/studentami.
@#dde6f7:Dane kontaktoweAntoni Łącki, Prezes Akademii Rozwoju Osobistego WSB w Gdańsku, kontakt@antonilacki.com; tel.: 536 045 888
Michał Pronobis, Prodziekan, mpronobis@wsb.gda.pl

1.2. Konkurs „Najlepsza Inicjatywa Studencka”

1.3. Budowanie wizerunku Wyższej Szkoły Bankowej, jako jednostki angażującej się w działania charytatywne i społeczne

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 1.3. Budowanie wizerunku Wyższej Szkoły Bankowej, jako jednostki angażującej się w działania charytatywne i społeczne
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Przykład oparty na funkcjonowaniu organizacji studenckiej „S.O.S WSB”- Studencka Odpowiedzialność Społeczna działającej przy Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

Organizacja studencka „S.O.S WSB” zajmuję się inicjowaniem i organizacją wydarzeń o charakterze społecznym na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Działalność organizacji oparta jest na udziale w ogólnopolskich projektach oraz realizacji autorskich przedsięwzięć. W bieżącym roku akademickim studenci działający w „S.O.S WSB” zorganizowali po raz pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który został połączony z przygotowaniem atrakcji dla najmłodszych gości WSB tj. dzieci studentów i pracowników. Kolejnym projektem było włączenie się w projekt studencki zorganizowany przez Fundację DKMS Polska – „Dwa wymazy i do bazy”, który miał na celu pozyskanie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Ponadto, przy realizacji akcji społecznych angażowane są również inne podmioty. W przypadku akcji mającej na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci –„Stop przemocy-reaguj” zaangażowane zostały placówki oświatowe z terenu Gdańska, Sopotu i Gdyni (blisko 5000 uczniów). W ocenie członków organizacji ważne jest stworzenie odrębnej jednostki, która zajmuję się organizacją wydarzeń o takim charakterze. Dzięki takim działaniom członkowie organizacji mają możliwość zdobycia cennego doświadczenia, które w przyszłości może zostać wykorzystane w ich życiu zawodowym. Obok dużych akcji społecznych „S.O.S WSB” zorganizowało szereg mniejszych przedsięwzięć tj. zbiórka krwi, zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z domu dziecka (przy współpracy z Biblioteką WSB) czy akcję „Marzycielska poczta”, która polegała na wysyłce listów do chorych dzieci z terenu całej Polski.
@#dde6f7:Dokumentacja działania
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaDziałalność organizacji studenckiej ma duży wpływ na kształtowanie wizerunku Wyższej Szkoły Bankowej, jako podmiotu angażującego się w działalność społeczną i charytatywną. Przy realizacji akcji społecznych członkowie „S.O.S WSB” występują do różnych podmiotów z prośbą o objęcia wydarzenia patronatem. Dotychczas akcje organizacji zostały objęte patronatami: Prezydenta Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Gdyni, Rzecznika Praw Dziecka, patronatem medialnym Radia Gdańsk. Takie działania przede wszystkim zwiększają prestiż organizacji, a zarazem uczelni oraz mają pozytywny wpływ na marketing konkretnej akcji społecznej. Członkowie Organizacji przy realizacji projektów społecznych zdobywają doświadczenie w organizacji eventów, w tym nawiązują kontakty z instytucjami publicznymi, są odpowiedzialni za powierzone im środki, z których muszą się rozliczyć, a także nabywają umiejętności redagowania notek prasowych, które są zamieszczane w lokalnych mediach. Społeczność studencka zyskuje możliwość uczestnictwa w akcjach, które są przygotowane w sposób zapewniający im jak najlepszy dostęp tzn. biorąc pod uwagę ilość studentów zaocznych część przedsięwzięć odbywa się w weekendy, tak aby pracujący studenci mogli bezpośrednio w nich uczestniczyć.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaOpisane działania dotyczą roku akademickiego 2014/2015. Organizacja „S.O.S WSB” powstała w październiku 2014 r.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaRealizacja przedsięwzięć wskazanych w opisie działań wymagała nakładu w wysokości blisko 4 000 zł. Są to koszty związane z zapewnieniem odpowiedniego zaplecza w celu przygotowania akcji społecznych. Ujęte są tutaj również koszty szkoleń i warsztatów dla członków Organizacji, a także kwoty związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. Powyższa kwota dotyczy okresu od października 2014r. do końca marca 2015 r.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówa) Umieszczenie informacji o aktualnie realizowanych akcjach na stronie internetowej organizacji studenckiej oraz profilu na Facebook’u.
b) Ścisła współpraca z działem marketingu, który zamieszcza informację na oficjalny profil Wyższej Szkoły Bankowej na Facebook’u oraz na stronie internetowej.
c) Rozesłanie wiadomości do studentów za pośrednictwem Extranetu.
d) Przygotowanie, wydruk i zamieszczenie plakatów informujących o akcji na terenie Uczelni.
e) Stworzenie wydarzenia tzw. kalendarz wydarzeń w danym roku akademickim (Facebook).
Komunikacja z wykładowcami odbywa się za pośrednictwem mailingu.
@#dde6f7:Dane kontaktoweMarek Pieńkowski, Prezes Organizacji Studencka Odpowiedzialność Społeczna WSB w Gdańsku, 720-879-107
Michał Pronobis, Prodziekan, mpronobis@wsb.gda.pl

1.4. Program rabatowy Study&Save

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 1.4. Program rabatowy Study&Save
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Study&Save to program rabatowy dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i Gdyni. Naszym partnerom oferujemy przede wszystkim promocję wśród naszych studentów, poprzez udostępnianie materiałów partnera w budynku uczelni oraz na stronach Study&Save. Studenci natomiast mają możliwość korzystania z usług naszych partnerów w niższych cenach.
Zadania Study&Save:
a) Powiększanie listy partnerów programu,
b) Utrzymywanie stałego kontaktu z partnerami oraz pozyskiwanie materiałów i gadżetów,
c) Promocje programu i oferty partnerów wśród studentów,
d) Dystrybucja kart rabatowych,
e) Organizacja eventów na terenie uczelni.
@#dde6f7:Dokumentacja działania1. Umowa współpracy.
2. Statut organizacji.
3. Propozycja współpracy.
4. Projekt kart.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaStudenci mają do dyspozycji bazę lokali oferujących zniżki w różnych aspektach życia studenckiego.
Uczelnia ma możliwość dystrybucji materiałów promocyjnych u partnerów programu.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami 1. Ilość partnerów.
2. Ilość wydanych kart.
3. Ilość zorganizowanych eventów promocyjnych.\
4. Ilość polubień profilu programu na facebook'u.
5. Ilość zorganizowanych konkursów.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2014/2015
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneKoszt wdrożenia - ok. 500 zł:
a) Stworzenie strony internetowej programu,
b) Promocja na terenie uczelni,
c) Wydruk pierwszego nakładu kart rabatowych.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaKoszty roczne prowadzenia projektu - ok. 400 zł:
a) Promocja programu,
b) Wydanie gadżetów Study&Save,
c) Organizacja eventów,
d) Koszty administracyjne.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówStrona internetowa, Fanpage na facebook'u, Instagram, Eventy promocyjne.
@#dde6f7:Dane kontaktoweSandra Szewczyk - sandra@studyandsave.pl, 505 569 887 - przewodnicząca
Paulina Korycka - paula@studyandsave.pl, 504 815 042
Anna Dykier - anka@studyandsave.pl, 533 238 941
Michał Pronobis, Prodziekan, mpronobis@wsb.gda.pl

1.5. Klinika prawna

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 1.5. Klinika prawna
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Opiekunowie Kół Naukowych (zasady pracy, wynagradzanie)
2. Sprawozdawczość pracy RSS, KN i OS – tryb pracy, wzory dok.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówStacjonarny
Rok studiów4
Kierunku studiówPrawo
@#dde6f7:Opis działania Działalność Studenckiej Poradni Prawnej Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni opiera się na kompleksowej obsłudze prawnej interesantów w ramach koła naukowego składającego się z studentów III, IV i V roku Prawa. Działalność ta prowadzona jest w ramach statutu Poradni Prawnej a także formularza, który każdy interesant musi wypełnić, aby Poradnia mogła rozpatrzeć jego problem prawny.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaPodczas wykonywania praktyki Poradni Prawnej niezbędny jest formularz wypełniony osobiście przez petenta, w którym to składa on oświadczenie, iż jest on ubogi i nie korzysta obecnie z odpłatnej obsługi prawnej. Co więcej sami członkowie podpisują oświadczenie, które to jest wymagana do stania się członkiem poradni.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaEfekty wdrożenia działania:
1. Dla studentów są to możliwości w z zakresu poszerzanie umiejętności praktycznych z zakresu obsługi klientów. Jak i odbycia wielu szkoleń, które mają na celu rozwiniecie zdolności wpływających, na jakość usług prawniczych.
2. Dla wydziału. Zwiększenie atrakcyjności dla potencjalnych studentów. Kierunek w połączeniu z uczelnią staje się bardziej rozpoznawalny na forum wszystkich kierunków prawa.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba udzielonych porad w ciągu roku akademickiego.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaDziałalność Studenckiej Poradni Prawnej rozpoczęła się w roku 2013 i trwa nadal dzięki corocznemu naborowi nowych studentów.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneKoszty działalności poradni pokrywane są z przychodu uzyskanego wskutek corocznego uczestnictwa w konkursie inicjatyw studenckich.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaW obecny roku akademickim całkowity koszt i tym samym budżet poradni wyniósł 6500 złotych. Z czego połowa tej sumy została wydana na sprawy organizacyjne poradni natomiast druga część wykorzystana została na organizacje konferencji i szkoleń naukowych na WSB jak umożliwienie członkom wzięcia udziału w ogólnopolskich konferencjach w Opolu i Słubicach.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówSposób komunikacji studentów i wykładowców opiera się głównie na formie elektronicznej. Chociaż zabiegamy o to, aby w przyszłości zwiększyć możliwość personalnych spotkań z wykładowcami.
@#dde6f7:Dane kontaktoweStudencka Poradnia Prawna Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni ulica Śląska 35/37 81-3010 Gdynia.
Krzysztof Surewicz prezes Studenckiej Poradni Prawnej.
Adres mail: zarzad.spp@gmail.com

2. Opole

2.1. Cykliczne spotkania Samorządu Studenckiego z Opiekunem

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 2.1. Cykliczne spotkania Samorządu Studenckiego z Opiekunem
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Sprawozdawczość pracy RSS, KN i OS – tryb pracy, wzory dok.
2. Zasady ukierunkowania pracy RSS, KN i OS na działania pożądane na wydziale
3. Dobre praktyki w ramach pracy z KN i OS z perspektywy opiekunów
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Podczas spotkań omawiane są kwestie związane z bieżąco realizowanymi działaniami oraz planowanymi w najbliższym czasie. Opiekun wspiera studentów, zwraca uwagę na charakter działań, aby nie odbiegały od ogólnych założeń związanych z realizacją misji i charakterem organizacji, jaką jest Samorząd Studencki.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaRegulamin Samorządu Studenckiego WSB
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaBardziej racjonalne gospodarowanie środkami przeznaczonymi na działalność SS. Kontrola nad aktualną kondycją Organizacji oraz podejmowanie zawczasu określonych kroków naprawczych np. w wypadku zdarzających się konfliktów, czy problemów komunikacyjnych wewnątrz zespołu tworzącego SS.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami 1. Liczba działań podjętych przez RSS
2. Liczba uczestników działań zorganizowanych przez RSS działania
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2011/2012.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBrak kosztów.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaBrak kosztów.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówKontakt mailowy, telefoniczny, osobisty.
@#dde6f7:Dane kontaktoweKatarzyna Rybczyńska, Psycholog w Biurze Karier/Opiekun Samorządu Studenckiego, katarzyna.rybczynska@wsb.wroclaw.pl, 77 401 94 15.

2.2. Działania o charakterze integracyjnym

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 2.2. Działania o charakterze integracyjnym
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Zasady ukierunkowania pracy RSS, KN i OS na działania pożądane na wydziale
2. Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
3. Sposoby promocji działań RSS, KN i OS wśród studentów oraz bieżącego informowania o swojej pracy i aktywnościach
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Cyklicznie lub okazjonalnie (w zależności od budżetu przydzielonego przez Uczelnię) SS organizuje działania o charakterze integracyjnym dedykowane do wszystkich studentów WSB, mające na celu integrację studentów – wykładowców – pracowników administracyjnych. Przykładowe działania: Imprezy integracyjne (1 bądź 2 razy w roku akademickim), Turniej Bilardowy o Puchar Kanclerza, Nocny maraton WSB (1 bądź 2 razy w roku akademickim), Rajd (1 raz w roku akademickim w okresie wiosennym).
@#dde6f7:Dokumentacja działania
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaPromocja działań RSS wśród studentów oraz Uczelni na lokalnym rynku. Promocja Uczelni.
Wzbogacenie życia akademickiego.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba studentów biorących udział w działaniach.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2009/2010.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówExtranet, plakaty, mailing, Wydziałowy Newsletter
@#dde6f7:Dane kontaktoweKatarzyna Rybczyńska, Psycholog w Biurze Karier/Opiekun Samorządu Studenckiego, katarzyna.rybczynska@wsb.wroclaw.pl, 77 401 94 15

2.3. Działania o charakterze społecznym / charytatywnym

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 2.3. Działania o charakterze społecznym / charytatywnym
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
2. Sposoby promocji działań RSS, KN i OS wśród studentów oraz bieżącego informowania o swojej pracy i aktywnościach
3. Dobre praktyki w ramach pracy z KN i OS z perspektywy opiekunów
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Każdego roku Samorząd Studencki inicjuje (organizuje lub współorganizuje) działania o charakterze społecznym/charytatywnym skierowane zarówno do studentów jak i wykładowców oraz pracowników administracyjnych. Przykładowe działania: zbiórka artykułów w ramach Szlachetnej Paczki; zbiórka artykułów szkolnych dla wychowanków Domów dziecka; zbiórka maskotek; zbiórka żywności dla zwierząt.
@#dde6f7:Dokumentacja działania
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaZwrócenie uwagi na społeczna odpowiedzialność biznesu. Promocja działań Samorządu wśród studentów oraz Uczelni na lokalnym rynku. Promocja Uczelni oraz organizacji, jaką jest SS. Wzbogacenie życia akademickiego.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba studentów biorących udział w działaniach.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki: 2011/2012, 2012/2013,2013/2014, 2014/2015.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówExtranet, plakaty, mailing, Wydziałowy Newsletter, kontakt bezpośredni.
@#dde6f7:Dane kontaktoweKatarzyna Rybczyńska, Psycholog w Biurze Karier/Opiekun Samorządu Studenckiego, katarzyna.rybczynska@wsb.wroclaw.pl, 77 401 94 15.

2.4. Działania o charakterze promocyjnym

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 2.4. Działania o charakterze promocyjnym
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Sposoby promocji działań RSS, KN i OS wśród studentów oraz bieżącego informowania o swojej pracy i aktywnościach.
2. Dobre praktyki w ramach pracy z KN i OS z perspektywy opiekunów
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania RSS organizuje z inicjatywy własnej, a także uczestniczy w działaniach o promocyjnych o charakterze wewnętrznym jak i zewnętrznym. Przykład działania promocyjnego wewnętrznego: przedstawiciel RSS uczestniczy w spotkaniach organizacyjnych dla pierwszych lat. Przykład działań promocyjnych zewnętrznych: Flash mob; RSS bierze udział w organizowanym na uczelni Dniu życzliwości, Dniu Międzynarodowym.
@#dde6f7:Dokumentacja działania
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaEksponowanie atrybutu przyjazności. Promocja RSS studenckiego wśród studentów Uczelni. Promocja Uczelni w środowisku akademickim oraz społecznym regionu.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba studentów biorących udział w działaniach.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2009/2010.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBrak kosztów
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaBrak kosztów
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówExtranet, plakaty, mailing, Wydziałowy Newsletter.
@#dde6f7:Dane kontaktoweKatarzyna Rybczyńska, Psycholog w Biurze Karier/Opiekun Samorządu Studenckiego, katarzyna.rybczynska@wsb.wroclaw.pl, 77 401 94 15

2.5. Wizyty studyjne członków Kół Naukowych w firmach/instytucjach

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 2.5. Wizyty studyjne członków Kół Naukowych w firmach/instytucjach
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Zasady ukierunkowania pracy RSS, KN i OS na działania pożądane na wydziale
2. Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
3. Sposoby promocji działań RSS, KN i OS wśród studentów oraz bieżącego informowania o swojej pracy i aktywnościach
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówKierunek Ekonomia, Finanse i Rachunkowość /członkowie Kół naukowych.
@#dde6f7:Opis działania Opiekunowie kół Naukowych organizują wizyty studyjne dla członków Kół Naukowych.

Przykład: Opiekun koła Naukowego Finansistów organizuje wizyty w Warszawie na Giełdzie Papierów Wartościowych.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaZdjęcia z wydarzeń.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaWyeksponowanie atrybutu PRAKTYCZNOŚCI WSB.
Promocja Uczelni poprzez przybliżenie marki WSB jako przyjaznej i praktycznej nie tylko osobom związanym z Uczelnią.
Urozmaicenie oferty uczelni i ulepszanie procesu zdobywania wiedzy przez studentów poprzez praktykę.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje organizowanych przez Koła Naukowe
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba wizyt studyjnych
Liczba uczestników wizyt studyjnych organizowanych przez Koła Naukowe
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2014/2015.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówBezpośrednio przez opiekuna KN lub dodatkowo przez Extranet, plakaty, mailing, Wydziałowy Newsletter
@#dde6f7:Dane kontaktoweDr Rafał Parvi, Opiekun koła Finansistów w WSB w Opolu, rafal.parvi@wsb.wroclaw.pl

2.6. Współpraca Kół Naukowych i OS z działami Uczelni

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 2.6. Współpraca Kół Naukowych i OS z działami Uczelni
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Zasady ukierunkowania pracy RSS, KN i OS na działania pożądane na wydziale
2. Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
3. Sposoby promocji działań RSS, KN i OS wśród studentów oraz bieżącego informowania o swojej pracy i aktywnościach
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Ścisła współpraca Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości z Kołem Naukowym Przedsiębiorczości; Opiekun koła Naukowego, SS, czy innej Organizacji Studenckiej pozostaje w kontakcie z działami Uczelni mającymi bezpośredni kontakt ze studentami. W WSB w Opolu jest to Biuro Karier, które pełni funkcje wspomagającą np. w procesie zbierania zapisów i uruchamiania koła naukowego przy współpracy z Opiekunami. Dział wspiera Opiekuna w przekazywaniu komunikatów do członków koła, jak i do osób potencjalnie nim zainteresowanych.
@#dde6f7:Dokumentacja działania
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaUrozmaicenie życia studenckiego na uczelni.
Lepsza promocja Organizacji działających na terenie Uczelni oraz przepływ informacji.
Szybsza i lepsza organizacja grupy celem uruchomienia Koła Naukowego poprzez wykorzystanie możliwości Działu.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Koła naukowe / organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba Studentów zapisujących się do aktywnie działających kół naukowych.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2014/2015.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówBezpośrednio przez opiekuna KN lub dodatkowo przez Extranet, plakaty, mailing, Wydziałowy Newsletter, przy regularnym kontakcie pracowników działu ze studentami.
@#dde6f7:Dane kontaktoweDr Rafał Parvi, Opiekun koła Finansistów w WSB w Opolu, rafal.parvi@wsb.wroclaw.pl, Biuro Karier, biurokarier@wsb.wroclaw.pl, 77 401 94 15

3. Toruń/ Bydgoszcz

3.1. Sprawozdawczość Kół Naukowych

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.1. Sprawozdawczość Kół Naukowych
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Sprawozdawczość pracy RSS, KN i OS – tryb pracy, wzory dok.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Po zakończeniu semestru każde działające KN zobowiązane jest złożyć sprawozdanie z działalności. Złożenie tego sprawozdania (oczywiście ze wskazaną aktywnością) warunkuje otrzymanie przez opiekuna koła wynagrodzenia (15 godzin).
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaSprawozdania w formie arkusza excelowego.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaUporządkowana informacja o działalności KN, stały monitoring, możliwość szacunkowej oceny aktywności KN.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaDziałanie realizowane od roku akademickiego 2011/2012.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówRada Kół Naukowych
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl

3.2. Rada Kół Naukowych

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.2. Rada Kół Naukowych
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Tryb i zasady pracy Pełnomocnika z RSS, KN i OS (w tym współpraca z opiekunami i przedstawicielami organizacji)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Co najmniej raz w semestrze na Wydziale zbiera się Rada Kół Naukowych. Jej obradom przewodniczy Dziekan lub delegowana osoba, a w skład wchodzą opiekunowie kół i po jednym przedstawicielu studentów z każdego koła. Rada dyskutuje o problemach związanych z działalnością kół, przedkłada Rektorowi postulaty, wybiera członków Komitetu Redakcyjnego czasopisma studenckiego.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaLista obecności, protokół.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaPewien element rywalizacji między kołami, ale i współpracy (np. pozytywny oddźwięk na apel o zwiększenie środków jednego KN, poprzez uszczuplenie środków innych kół). Upodmiotowienie i dowartościowanie studentów (w skład Rady wchodzą po jednym opiekunie i jednym studencie z każdego koła).
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaDziałanie realizowane od roku akademickiego 2011/2012.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneKoszty osobowe.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaKoszty osobowe.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówPoczta elektroniczna.
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl

3.3. Studenckie elektroniczne czasopismo naukowe

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.3. Studenckie elektroniczne czasopismo naukowe
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Studenckie elektroniczne czasopismo naukowe kierowane jest przez Komitet Redakcyjny, któremu przewodniczy powołany przez Rektora Redaktor Naczelny oraz po jednym przedstawicielu opiekunów KN z każdego Wydziału oraz po jednym studencie. Publikować w czasopiśmie mogą studenci wszystkich uczelni oraz absolwenci wszystkich WSB niebędący pracownikami naukowymi.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaCzasopismo realnie istnieje (w rzeczywistości wirtualnej).
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaDokumentowanie działalności naukowej studentów. Działanie w przyszłości powinno przynieść korzyści wizerunkowe.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Przechodność
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2014/15 (od kwietnia 2015).
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneKoszty oprogramowania, projekt graficzny i funkcjonalny – 10.000 zł.
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówStrony wewnętrzne Uczelni
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl
Adres czasopisma: czasopismo.wsb.torun.pl
Redaktor naczelny: prof. dr hab. Wojciech Popławski

3.4. Wynagradzanie opiekunów KN

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.4. Wynagradzanie opiekunów KN
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Opiekunowie Kół Naukowych (zasady pracy, wynagradzanie)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Opiekunom KN przysługuje zaliczenie opieki jako zajęć dydaktycznych (do 15 godzin semestralnie). Ta gratyfikacja jest uzależniona od udokumentowanej aktywności koła.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaDokumentacja DODu.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaDodatkowe zmotywowanie opiekunów (m.in. do sprawozdawania).
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Wielkość rekrutacji
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaOd roku akademickiego 2010/2011.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneZdjęcie części godzin z pensum (do 15 godzin)
@#dde6f7:Koszty bieżące działania30 godzin zajęć semestralnie/aktywne KN.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówInformacja wewnętrzna.
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl

3.5. Konferencja dla uczniów szkól średnich

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.5. Konferencja dla uczniów szkól średnich
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania PKSN VIS MAJOR zorganizowało konferencję dla uczniów liceum poświęconą prawu cywilnemu
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaSprawozdanie Koła
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaPromocja uczelni
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła naukowe / organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Rekrutacja
Przechodniość
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaZrealizowano w 2014.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl

3.6. Akcja krwiodawstwa

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.6. Akcja krwiodawstwa
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania W poprzednich latach na terenie uczelni przez jedno z kół naukowych była organizowana akcja krwiodawstwa. W tym roku SS wraz z fundacją Votum organizuje akcję krwiodawstwa na Starym Mieście w Toruniu.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaSprawozdania KN lub SS.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaEfekt wizerunkowy (oczywiście poza głównym).
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Rekrutacja
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaCzerwiec 2015 rok.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówAkcja plakatowa, fanpage Samorządu Studenckiego.
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl
samorzad@wsb.torun.pl

3.7. Bankomalia

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.7. Bankomalia
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Doroczna impreza (zazwyczaj całodniowa) integracyjna głównie dla studentów, ale bywa też z udziałem pracowników (tak ma być w tym roku). W poprzednich latach sporadycznie organizowana razem z UMK.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaProgram Bankomalii, budżet itp.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaBardzo różna skala, różny zasięg w zależności od organizatorów i przeznaczonego budżetu.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Przechodniość
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaW roku 2015 Bankomalia odbyły się 23 maja.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneW ramach budżetu samorządu. W tym roku planowany koszt ok. 5000 zł.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaW ramach budżetu samorządu. W tym roku planowany koszt ok. 5000 zł.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówPlakaty, fanpage Samorządu Studenckiego, spotkania.
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl
samorzad@wsb.torun.pl

3.8. Organizacja otwartych spotkań dla studentów organizowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji Finansowej

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.8. Organizacja otwartych spotkań dla studentów organizowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji Finansowej
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Stowarzyszenie Edukacji Finansowej zapewnia merytoryczną zawartość prelekcji (dotyczących np. ZUS-OFE - w zeszłym roku, sukcesja majątkowa itp.), a samorząd organizuje spotkania i prowadzi promocję.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaSprawozdanie Samorządu Studenckiego.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaWiedza + promocja Samorządu Studenckiego.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Rekrutacja
Przechodniość
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaPocząwszy od zeszłego roku akademickiego.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówPlakaty, fanpage.
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl
samorzad@wsb.torun.pl

3.9. Zbiórka Bożonarodzeniowa na cele charytatywne organizowana z Parafią Michalitów w Toruniu

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.9. Zbiórka Bożonarodzeniowa na cele charytatywne organizowana z Parafią Michalitów w Toruniu
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Akcja zbierania darów świątecznych dla biednych rodzin
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaSprawozdanie Samorządu Studenckiego
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaOprócz głównego – wizerunkowe.

Udany efekt akcji spowodował chęć współpracy ze strony parafii. Bardzo możliwy udział Samorządu Studenckiego w imprezie parafialnej planowanej na około 20 tyś. uczestników. Studenci planują ustawienie namiotu z atrakcjami dla dzieci i informacjami o Uczelni. Obecnie trwają rozmowy z organizatorami.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Rekrutacja
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaGrudzień 2014 rok.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówPlakaty, miejsca zbiórki darów.
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl
samorzad@wsb.torun.pl

3.10. Pomieszczenie dla Samorządu Studenckiego

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.10. Pomieszczenie dla Samorządu Studenckiego
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Lokalizacja RSS, KN i OS na uczelni – rozwiązania w zakresie przydzielania sal, sprzętu itp.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Samorząd Studencki posiada własne nieduże pomieszczenie wyposażone w podstawowy sprzęt biurowy (biurko, szafa, komputer, aparat fotograficzny, drobny sprzęt).
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaDokumenty inwentaryzacyjne
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaNiezbędny element pracy Samorządu Studenckiego
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaOd wielu lat.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneKoszty sprzętu: wycofany z różnych działów Uczelni.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaEnergia elektryczna.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl
samorząd@wsb.torun.pl

3.11. Komunikacja ze studentami poprzez Fanpage

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.11. Komunikacja ze studentami poprzez Fanpage
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Sposoby promocji działań RSS, KN i OS wśród studentów oraz bieżącego informowania o swojej pracy i aktywnościach
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Samorząd Studencki posiada własny Fanpage na Facebooku.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaIstnieje realnie Fanpage: https://www.facebook.com/SamorzadStudenckiWSBTorun
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaWedług członków Samorządu Studenckiego doskonały i drożny sposób komunikacji ze studentami.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba subskrybentów
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaMarzec 2015
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówStrony wewnętrzne i zewnętrzne uczelni i sam fanpage
@#dde6f7:Dane kontaktowedr Jacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl
samorzad@wsb.torun.pl

4. Poznań

4.1. Promowanie wśród studentów praktycznych umiejętności poprzez szeroko pojęte działania kół naukowych i samorząd studencki.

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 4.1. Promowanie wśród studentów praktycznych umiejętności poprzez szeroko pojęte działania kół naukowych i samorząd studencki.
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Monitorowanie działalności SKN i OS po przez stały kontakt z opiekunami kół i RSS.
2. Sprawozdawczość pracy RSS, SKN i OS – tryb pracy, wzory dokumentów.
3. Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
4. Zasady współpracy RSS z SKN i OS oraz opiekunami
5. Rodzaje promocji działań RSS, SKN i OS wśród studentów.
6. Lokalizacja RSS, SKN i OS w strukturach uczelni- rozwiązania dotyczące udostępniania sal, sprzętu itp.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby /formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Stały kontakt z opiekunami SKN i przewodniczącym RSS pozwala na bieżąco rozwiązywać wszelkie zaistniałe problemy, monitorować realizację założonych planów. Spotkania wszystkich przewodniczących SKN i RSS odbywają się minimum raz w semestrze. W razie potrzeby częściej. RSS organizuje spotkania z ważnymi osobami z życia politycznego i społecznego. Organizuje szkolenia i warsztaty mające wyposażyć uczestniczących w nich studentów w dodatkowe umiejętności a w niektórych przypadkach umożliwi zdobycie dodatkowych uprawnień. Proponowane kursy i szkolenia – Kursy pierwszej pomocy przed medycznej, kurs instruktora fitness i SPA, kurs przewodnika miejskiego, pilota wycieczek turystycznych, wychowawcy kolonijnego. Stała współpraca ze starostami grup. Organizowanie dla starostów szkoleń i warsztatów oraz imprez o charakterze integracyjnym. Organizowanie prze członków SKN zajęć wyrównawczych dla studentów mających problemy z niektórymi zajęciami. Udział studentów imprezach masowych /Kierat- bieg po górach 100km/, Puszcza bieg na orientację -50 km.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaZdjęcia z wydarzeń, artykuły i doniesienia w gazecie” Żebyś Wiedział”, sprawozdania, publikacje w prasie i w Internecie.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaRacjonalna kontrola gospodarowania środkami przeznaczonymi na działalność RSS, SKN i OS. Zapobieżenie działaniom, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wizerunek WSB. /Baloniada – bicie rekordu w rzucaniu się workami z wodą, przystąpienie do Porozumienia Samorządów Niepublicznych Uczelni Poznańskich wbrew obowiązującym regulaminom, organizacja wykładów otwartych na kontrowersyjne i trudne tematy społeczne bez uzgodnienia z władzami uczelni. Zmniejszenie liczby członków RSS, podjęcie bardziej racjonalnych działań przez RSS i SKN wewnątrz uczelni.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami 1. Liczba działań pojętych przez RSS i SKN.
2. Liczba uczestników działań zorganizowanych przez RSS i SKN.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaPoczątek działań luty 2015, pełna kontynuacja w roku akademickim 2015/2016.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneWg zatwierdzonego na rok akademicki budżetu dla RSS i SKN.
Budżet na rok akademicki 2015/2016 powinien być utrzymany na niezmienionym poziomie.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaWg zatwierdzonego na rok akademicki budżetu dla RSS i SKN.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówKontakt mailowy, telefoniczny, osobisty na dyżurach , spotkaniach.
Plakaty, ulotki, publikacje na forum gazety „Żebyś Widział” informacje w Ekstranecie.
@#dde6f7:Dane kontaktoweMichał Preisler pełnomocnik Dziekana ds. organizacji Studenckich i programu Maximus.
michal.preisler@wsb.poznan.pl

4.2. Działalność Kół Naukowych

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 4.2. Działalność Kół Naukowych
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Zasady pracy SKN i ich współpracy z RSS i opiekunami / nie są wynagradzani pracują społecznie.
2. Promocja działań SKN wśród studentów.
3. Sprawozdawczość pracy SKN – tryb pracy i wzory dokumentów.
4. Nagradzanie studentów za aktywną pracę w SKN.
5. Współpraca z pracownikami naukowymi.
6. Uczestnictwo w konferencjach naukowych.
7. Budżetowanie działań SKN.
8. Dobre przykłady pracy SKN na uczelni.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Promowanie włączania członków SKN do projektów badawczych. Uczestniczenie studentów w konferencjach naukowych organizowanych zarówno przez WSB jak i inne ośrodki akademickie w Polsce. Publikowanie wyników badań i doniesień naukowych w zeszytach Naukowych WSB. Przedstawianie wyników swoich badań na studenckich konferencjach naukowych. Organizowanie konkursów dla uczniów szkół średnich/Poznań – miasto III kultur/ oraz dla studentów WSB/ Konkurs krajoznawczy o Polsce - „Cudze Chwalicie Swego nie znacie”. Konkursy fotograficzne „studenckie życie po godzinach” i” Student w Obiektywie”, konkurs gra miejska „ Szukamy Dziekana”. W przygotowaniu wielki konkurs dla uczniów szkół średnich pod roboczą nazwą „MÓZG” /konkurs indywidualny –nagroda rektora/, Obóz naukowy, w którym wezmą udział przedstawiciele wszystkich SKN, studenci będą prowadzili badania na terenie gminy Trzciel. Każde koło zgodnie z opracowanym wraz z opiekunem zakresem swoich specjalności. SKN organizują warsztaty i lekcje w terenie dla uczniów szkól średnich i gimnazjalnych. Najwięcej takich działań organizuje SKN „Student on Tour” skupiające studentów Turystyki i Rekreacji. SKN organizują spotkania i prelekcje skierowane zarówno do uczniów szkól średnich jak i do studentów.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaRegulaminy konkursów, zdjęcia, protokoły posiedzeń jury, zadania konkursowe, plakaty promujące konkursy.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaPromocja działań SKN wśród studentów i stała współpraca z 12 szkołami średnimi. Wzbogacenie życia studenckiego. Umożliwienie rozwoju pasji naukowych wśród zainteresowanych studentów.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaPoczątek lutego 2015, rok akademicki 2015/2016.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneKoszty działań w roku akademickim 2014/2015 zgodne z zatwierdzonym budżetem. W roku akademickim 2015/2016 koszt nagród w konkursie „MÓZG” - 6000 zł.

Promocja konkursu w szkołach średnich 1000 zł /plakaty, ulotki, spotkania/ mailing info na WWW, info na FB- bezkosztowo.

Pozostałe koszty takie same jak w budżecie zatwierdzonym na rok akademicki 2014/2015.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaWg zatwierdzonego na bieżący rok akademicki budżetu.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówPlakaty reklamowe SMS, inf. na FB, informacje w ekstranecie, ulotki.
@#dde6f7:Dane kontaktoweMichał Preisler pełnomocnik Dziekana ds. organizacji Studenckich i programu Maximus.
michal.preisler@wsb.poznan.pl

4.3. Działania o charakterze integracyjnym

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 4.3. Działania o charakterze integracyjnym
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra Praktyka Realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Wskazanie zadań dla RSS, SKN i OS mających sprostać oczekiwaniom studentów.
2. Dobre przykłady działań RSS i SKN
3. Sposoby dotarcia do jak największej liczy studentów, szczególnie niestacjonarnych.
4. Ścisłe współdziałanie pełnomocnika z RSS, SKN i OS w celu prawidłowej realizacji wszystkich działań podejmowanych na rzecz studentów przez RSS, SKN i OS.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby /formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Zaplanowane na początku roku akademickiego imprezy integracyjne, cykliczne i okazjonalne, skierowane do wszystkich studentów wydziału. Imprezy mają na celu integrację studentów- pracowników administracyjnych -wykładowców. Imprezy organizowane przez SKN – Noc Filmowa, Noc kabaretowa, Gra Miejska – „Szukamy Dziekana”, konkursy tematyczne, Dni Studenta WSB/ w ramach dni studenta zorganizowano konkursy, zabawy, strefę fitness i SPA, konferencję naukową, wieczór gruziński połączony z degustacjami kuchni gruzińskiej, grę miejską. RSS organizuje turniej pokera, turniej kręglarski. W przygotowaniu liga WSB, która ma wystartować w roku akademickim 2015/2016. Obóz integracyjny letni i zimowy. Letni połączony ze sportami wodnymi i zimowy połączony z nauka jazdy na nartach. Wdrożenie programu szkoleniowo – edukacyjnego Poznań – miasto w którym studiuję.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaRegulaminy imprez, dokumentacja zdjęciowa, plakaty, protokoły z posiedzeń komisji sędziowskich.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaPromocja działania RSS i SKN wśród studentów oraz uczelni w mieście.
Lepsza integracja całego zespołu administracyjno- dydaktycznego wydziału. Wzbogacenie życia studenckiego.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami 1. Zadowolenie z życia studenckiego.
2. Liczba studentów biorących udział w działaniach.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2015/2016.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneLiga WSB – 5000 zł.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaObozy integracyjne 10000 pozostałe działania zgodnie z zatwierdzonym budżetem.
Zgodne z zatwierdzonym budżetem.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówPlakaty reklamowe SMS, inf. na FB, informacje w ekstranecie, ulotki.
@#dde6f7:Dane kontaktowePełnomocnik Dziekana ds. Organizacji Studenckich Michał Preisler
michal.preisler@wsb.poznan.pl

4.4. Działania o charakterze społecznym /charytatywnym

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 4.4. Działania o charakterze społecznym /charytatywnym
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra Praktyka Realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Dobre przykłady działań RSS, SKN i OS.
2. Sposoby ukazywania swoich inicjatyw społecznych i charytatywnych studentom wydziału.
3. Współpraca z organizacjami zajmującymi się działaniami społecznymi.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Każdego roku SKN „Pirrania” organizuje gwiazdkę dla dzieci pozostające pod opieka MOPR-U . Aby zdobyć fundusze na ufundowanie dla dzieci prezentów członkowie kola rozprowadzają wśród studentów i pracowników czekoladowe mikołaje. Za zebrane fundusze kupują dzieciom prezenty. Członkowie innych kół naukowych angażują się w akcję promowana przez dział personalny wydziału. Akcja polegaj na odebraniu listu od konkretnego dziecka i spełnienie jego marzenia w nim zawartego. Do akcji studenci zaprosili uczniów Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy – Technikum w Poznaniu na ul. Rubież. Uczniowie wraz ze studentami w ciągu ostatnich 2 lat spełnili gwiazdkowe marzenia 17 dzieci. W przyszłości należy włączyć do działania wszystkie SKN i RSS i może nawiązać współpracę z wybranym rodzinnym domem dziecka.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaListy od dzieci , dokumentacja zdjęciowa.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaZwrócenie uwagi studentów na potrzeby innych, społeczna odpowiedzialność. Promocja działań WSB w środowisku. Wzbogacenie życia studenckiego
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami 1. Zadowolenie z życia studenckiego.
2. Liczba studentów biorących udział w działaniach.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2013/2014 i 2014/2015
Przygotowanie do wdrożenia szerszej skali działania w roku akademickim 2015/2016.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneZgodnie z przyznanym budżetem na rok akademicki 2014/2015.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaBez kosztów.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówPlakaty reklamowe SMS, inf. na FB, informacje w ekstranecie, ulotki.
@#dde6f7:Dane kontaktowePełnomocnik Dziekana ds. Organizacji Studenckich Michał Preisler
michal.preisler@wsb.poznan.pl

5. Chorzów

5.1. Systematyczne spotkania Prodziekana ds. Studenckich ze studentami z organizacji studenckich

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 5.1. Systematyczne spotkania Prodziekana ds. Studenckich ze studentami z organizacji studenckich
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Tryb i zasady pracy Pełnomocnika z RSS, KN i OS (w tym współpraca z opiekunami i przedstawicielami organizacji)
2. Sprawozdawczość pracy RSS, KN i OS – tryb pracy, wzory dok.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Prodziekan ds. Studenckich minimum raz w miesiącu organizuje spotkania ze studentami wszystkich organizacji studenckich. W spotkaniu bierze udział przedstawiciel działu marketingu TEB Akademia (najczęściej osoba odpowiedzialna za PR), który wspiera radą i oferuje ewentualną pomoc przy promocji określonych wydarzeń organizowanych przez organizacje studenckie.

Podczas spotkań prodziekan przekazuje studentom informacje o bieżących sprawach i wydarzeniach dotyczących wydziału (zmiany w programach studiów, prace nad wnioskami o nowe kierunki, przygotowania do raportów samooceny, spodziewanych kontrolach i innych, istotnych dla wydziału i studentów sprawach). Studenci przekazują prodziekanowi bieżące sprawozdanie z tego, co robią, jak przebiegają organizowane przez nich akcje, jakiego rodzaju problemy mają studenci, na co narzekają, na co zwrócić uwagę. Studenci przekazują również informacje o swoich pomysłach i potrzebach. Poza systematycznymi, comiesięcznymi spotkaniami, podczas organizacji określonych eventów i imprez spotkania są organizowane częściej (na przykład raz w tygodniu).
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaBrak regulaminu spotkań, jednakże są one protokołowane przez sekretarza RSS, który po spotkaniu rozsyła protokół do wszystkich członków RSS, prodziekana i osoby z TEB Akademia.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaSystematyczność spotkań z pewnością mobilizuje studentów do działania, wiedzą bowiem, że w sposób, co prawda nieoficjalny, są rozliczani poniekąd ze swoich pomysłów i ze swojej działalności. Działanie to osiąga efekt tylko wśród studentów, którzy w jakikolwiek sposób (mniejszy lub większy) chcą angażować się w życie studenckie. Ponadto zapewniony jest bieżący kontakt i obieg informacji, studenci są na bieżąco zorientowani we wszystkich sprawach wydziału i vice versa.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba inicjatyw zrealizowanych przez organizacje studenckie, liczba spotkań w ciągu roku.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2014/2015.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane0 zł
@#dde6f7:Koszty bieżące działania0 zł
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMailing.
@#dde6f7:Dane kontaktoweBeata Gdak, Prodziekan ds. Studenckich
beata.gdak@chorzow.wsb.pl, 32 3498 467

5.2. Zniżki w czesnym dla studentów działających w organizacjach studenckich.

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 5.2. Zniżki w czesnym dla studentów działających w organizacjach studenckich.
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Nagradzanie studentów za zaangażowanie (zniżki w czesnym, możliwość zaliczenia pracy jako praktyki, itp.)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Studenci udzielający się w organizacjach studenckich otrzymują zniżkę w czesnym. Każdy student działający w organizacji studenckiej w ciągu roku uzupełnia na bieżąco raport indywidualny / ocenę członka organizacji studenckiej, opisując w nim swoje zaangażowanie w poszczególne imprezy, eventy. Raport taki w okresie wakacyjnym trafia do prodziekana ds. studenckich, który na jego podstawie wnioskuje do Dziekana o przyznanie zniżki w czesnym w kolejnym roku akademickim. Studenci nagrodę w postaci zniżki otrzymują podczas Inauguracji roku akademickiego.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaWzór raportu z działalności indywidualnej członka organizacji studenckiej.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaZniżka w czesnym to jeden (spoza innych niematerialnych korzyści, jakie czerpie ze swej działalności każdy student angażujący się w działalność w organizacjach studenckich) z elementów motywujących studentów do działania. Jest nagrodą, ale również zachętą do czynnego udzielania się na rzecz wydziału.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba inicjatyw zrealizowanych przez organizacje studenckie. Liczba członków Organizacji Studenckich.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaDziałanie realizowane od kilku lat.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane0 zł
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaŚrednie jedno roczne czesne za studia I stopnia.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców
@#dde6f7:Dane kontaktoweBeata Gdak, Prodziekan ds. Studenckich
beata.gdak@chorzow.wsb.pl, 32 3498 467

5.3. Adapciak – wyjazd integracyjny dla nowo przyjętych studentów I stopnia

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 5.3. Adapciak – wyjazd integracyjny dla nowo przyjętych studentów I stopnia
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyI stopień
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiów1
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Każdego roku na przełomie października i listopada studenci z Rady Samorządu Studenckiego organizują wyjazd integracyjny dla nowo przyjętych studentów pierwszego roku studiów I stopnia. Wyjazd jest dwu-trzydniowy, do wybranego ośrodka w Beskidach - jest odpłatny dla studentów, ale w niewielkim stopniu dofinansowuje go WSB. Celem wyjazdu jest integracja i adaptacja nowo przyjętych studentów, poznanie ze starszymi kolegami.
@#dde6f7:Dokumentacja działania -
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaNie ma możliwości wykazania wymiernego efektu realizacji działania. Adapciak ma bardziej znaczenie wizerunkowe – ma na celu pokazać uczelnię, jako miejsce gdzie oprócz nauki funkcjonuje również życie studenckie. Każdego roku w wyjeździe uczestniczy około 120 – 130 osób.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba uczestników wyjazdu.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaDziałanie realizowane od kilku lat.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneŚredniorocznie ok. 10 tysięcy złotych.
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówBiuro Rekrutacji przekazuje informację o Adapciaku w momencie zapisu kandydata na studia (informacja ta jest zamieszczona w ulotce Co? Gdzie? Kiedy?) wręczanej nowo przyjętej osobie; we wrześniu podczas tygodnia zerowego jednym z punktów spotkania z pierwszakami jest informacja o Adapciaku. Pod koniec września lub na początku października jest wysyłana informacja Extranetem Studenckim oraz poprzez mailing.
@#dde6f7:Dane kontaktoweBeata Gdak, Prodziekan ds. Studenckich
beata.gdak@chorzow.wsb.pl, 32 3498 467

5.4. Konkurs wiedzy Wykładowcy vs Studenci

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 5.4. Konkurs wiedzy Wykładowcy vs Studenci
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Konkurs wiedzy jest organizowany dla wszystkich studentów i słuchaczy wydziału, wykładowców, ale i pracowników, jak również wszystkich osób związanych z uczelnią. Celem konkursu jest integracja środowiska akademickiego uczelni, przede wszystkim studentów i wykładowców. Konkurs przybiera charakter zabawy, jest przeprowadzany w formie testu zawierającego pytania ze wszystkich kierunków, jakie są oferowane na wydziale. Organizowany jest w systemie niestacjonarnym weekendowym, z uwagi na dużą liczbę studentów, którzy są w weekendy na uczelni, jak również w odpowiedzi na sugestie studentów studiów weekendowych, którzy czują niedosyt imprez organizowanych właśnie w systemie weekendowym. Konkurs przewiduje nagrody.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaRegulamin konkursu.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaNie ma możliwości wykazania wymiernego efektu realizacji działania. Konkurs ma bardziej znaczenie wizerunkowe, pokazuje życie studenckie na uczelni.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Liczba uczestników konkursu.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2014/2015.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneŚrednio koszt 4000 – 5000zł.
@#dde6f7:Koszty bieżące działania -
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówDo wykładowców: plakaty, Intranet pracowniczy, mailing od Prodziekana ds. Studenckich, zaproszenie w wersji tradycyjnej wystosowane przez Radę Samorządu Studenckiego i wysłane tradycyjną pocztą na adres domowy wykładowców, zaangażowanie menedżerów kierunków, którzy rozpropagują ideę wśród swoich pracowników dydaktycznych.

Do studentów: plakaty, Extranet studencki, mailing, wizyty studentów z RSS w grupach podczas zajęć i przekazanie informacji o konkursie.
@#dde6f7:Dane kontaktoweBeata Gdak, Prodziekan ds. Studenckich
beata.gdak@chorzow.wsb.pl, 32 3498 467

6. Wrocław

6.1. Współpraca z Opiekunami KN

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.1. Współpraca z Opiekunami KN
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Tryb i zasady pracy Pełnomocnika z RSS, KN i OS (w tym współpraca z opiekunami i przedstawicielami organizacji)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Co roku Opiekunowie KN i OS otrzymują dokument (wytyczne dla Opiekuna) zawierający podstawowe informacje dotyczące prowadzenia KN czy OS. W dokumencie zawarte są zadania oraz terminy ich realizacji.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaTak, Informacje dla Opiekunów KN i OS.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaUsprawnienie przepływu informacji, aktualizacja danych dotyczących działalności poszczególnych KN i OS.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2007/2008.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaBezkosztowo.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMail.
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.2. Wynagradzanie Opiekunów KN

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.2. Wynagradzanie Opiekunów KN
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Opiekunowie Kół Naukowych (zasady pracy, wynagradzanie)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Opiekunowi KN przysługuje wynagrodzenie z tytułu sprawowania opieki w wys. 2 000,00 zł za rok akademicki (200,00 zł/miesiąc x 10 miesięcy).

Na początku każdego roku akademickiego Pełnomocnik aktualizuje listę KN i OS. Na podatnie uzyskanych danych sporządza aktualną listę Opiekunów i przekazuje ją do Kadr wraz z informacją dotyczącą wysokości wynagrodzenia. Na podstawie indywidualnych ustaleń z Kadrami wypłacane jest wynagrodzenie miesięcznie lub za cały rok. Pełnomocnik może zawiesić wynagrodzenie w przypadku braku aktywności KN w danym roku akademickim.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaTak, jest to lista przekazywana do Kadr.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaUsprawnienie przepływu informacji, aktualizacja danych dotyczących działalności poszczególnych KN i OS (brak sprawozdania z działalności powoduje zawieszenie wynagrodzenia dla Opiekuna).
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2007/2008.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaW zależności od liczby KN (2 000,00 zł x liczba Opiekunów) – koszt roczny.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMail.
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.3. Sprawozdawczość z działalności

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.3. Sprawozdawczość z działalności
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Sprawozdawczość pracy RSS, KN i OS – tryb pracy, wzory dok.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania 2 razy w roku (do 15.02 oraz do 30.06) KN i OSD są zobowiązane do przedstawienia sprawozdania z działalności w danym roku akademickim.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaNie, sprawozdania są przygotowywane indywidualnie.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaUsprawnienie przepływu informacji, aktualizacja danych dotyczących działalności poszczególnych KN i OS, aktualizacja Rejestru KN i OS.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje.
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2007/2008.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaBezkosztowo.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMail.
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.4. Tworzenie budżetu KN i OS

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.4. Tworzenie budżetu KN i OS
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Budżetowanie działań RSS, KN i OS – tryb pracy, wzory dok.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Koszty związane z realizacją projektów studenckich, uczestnictwem studentów w konferencjach, itp. są uwzględniane w budżecie Uczelni na podstawie zgłoszenia Pełnomocnika. Pełnomocnik zbiera do 30.06 prognozy wydatków KN i OS na kolejny rok akademicki przygotowane przez Opiekunów i Studentów, które wpisywane są do planu rzeczowo-finansowego Uczelni, po wcześniejszym zaopiniowaniu przez Pełnomocnika i akceptacji Władz.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaTak, wzór preliminarza.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaStudenci mają możliwość realizacji założonych planów bez potrzeby ubiegania się o dofinansowanie w ramach wcześniejszych założeń i akceptacji Władz.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2008/2009.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaW zależności od zapotrzebowania; na poziomie ok. 100 000,00zł rocznie.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMail.
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.5. Giełda KN i OS

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.5. Giełda KN i OS
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Dobre przykłady działań RSS, KN i OS
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania W każdym roku akademickim organizowana jest Giełda KN i OS (listopad). Jest to dzień, w którym KN i OS mają swoje stoiska i prowadzą otwartą kampanię informacyjną i promocyjną dotyczącą działalności. Forma „wystawienia się” leży po stronie i studentów. Im bardziej kreatywna, tym większa efektywność.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaNie
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaPrzekazanie informacji studentów nt. funkcjonowania KN i OS
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2009/2010.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaW ramach budżetów studenckich (ok. 500,00 – 1 000,00 zł).
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMail, extranet, plakaty.
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.6. Miejsce studentów na Uczelni

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.6. Miejsce studentów na Uczelni
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Lokalizacja RSS, KN i OS na uczelni – rozwiązania w zakresie przydzielania sal, sprzętu itp.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Studenci mają do dyspozycji pokój, w którym mogą organizować spotkania, przechowywać materiały, itp. SS dysponuje odrębnym pomieszczeniem.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaNie
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaStworzenie dogodnych warunków pracy KN i OS. Większa identyfikacja studentów z Uczelnią.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2007/2008.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneKoszty związane z przystosowaniem pomieszczeń, koszty remontów, wyposażenia.
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.7. Stypendium dla Liderów (w tym członkowie KN i OS)

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.7. Stypendium dla Liderów (w tym członkowie KN i OS)
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Nagradzanie studentów za zaangażowanie (zniżki w czesnym, możliwość zaliczenia pracy jako praktyki, itp.)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Studenci, którzy wykazują aktywność poza dydaktyczną polegającą w szczególności w zaangażowanie w działalność KN i OS mają możliwość ubiegania się o „Stypendium dla Liderów”. Stypendium przyznawane jest raz w roku za poprzedni rok akademicki, na podstawie podania zaopiniowanego przez Opiekuna lub inną osobę upoważnioną. Stypendium jest realizowane poprzez anulowanie max. 3 rat czesnego. Termin składania podań: do 30.09 każdego roku.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaNie.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaUsprawnienie przepływu informacji, motywowanie i nagradzanie studentów za aktywność pozadydaktyczną, promowanie postaw przedsiębiorczych.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2007/2008.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaKoszty związane ze zniżkami.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMail, poprzez Opiekunów, na spotkaniach KN i OS.
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.8. Zaliczanie aktywności studentów w KN i OS w poczet praktyk

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.8. Zaliczanie aktywności studentów w KN i OS w poczet praktyk
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Nagradzanie studentów za zaangażowanie (zniżki w czesnym, możliwość zaliczenia pracy jako praktyki, itp.)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Studenci, którzy aktywnie działają w KN I OS mają możliwość zaliczenia tych aktywności w poczet praktyk zgodnie z Regulaminem Praktyk, np. pomoc w organizacji konferencji, organizacja eventów, itp. Student składa podanie z opisem działalności oraz terminem realizacji zaopiniowane poprzez Opiekuna lub inną osobę upoważnioną.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaRegulamin Praktyk.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaNiewielu studentów korzysta z tej możliwości.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2012/2013.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaBezkosztowo.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówExtranet, ulotki, wizyty na zajęciach.
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.9. Współpraca KN i OS z Biurem Karier

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.9. Współpraca KN i OS z Biurem Karier
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania BK aktywnie współpracuje z KN i OS w zakresie realizowanych zadań np.: spotkania z pracodawcami, case studies z pracodawcami, współorganizowaniu eventów: Giełda KN i OS.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaNie, działania są realizowane w miarę potrzeb.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaWspółpraca KN i OS z komórkami uczelnianymi, wzrost świadomości studentów nt. działań BK.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2009/2010.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaKoszty związane z konkretnym wydarzeniem.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMail, kontakty indywidualne, poprzez Opiekunów,
@#dde6f7:Dane kontaktoweAnna Talaga; anna.talaga@wsb.wroclaw.pl

6.10. Szkoła Liderów

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 6.10. Szkoła Liderów
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka realizowana
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Nagradzanie studentów za zaangażowanie (zniżki w czesnym, możliwość zaliczenia pracy jako praktyki, itp.)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Najlepsi studenci maja możliwość wzięcia udziału w szkoleniu out door realizowanym w formie trzydniowego wyjazdu integracyjno-szkoleniowego odbywającego się w maju każdego roku. Oferta jest adresowana do wszystkich studentów, nie mniej jednak przede wszystkim do osób wykazujących zaangażowanie poza zajęciami. Studenci wypełniają formularz, w którym opisują swoje dokonania zarówno uczelniane, jak również opisują działalność pozauczelnianą.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaRegulamin SL, formularz.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaIntegracja najlepszych studentów, dobra ocena Uczelni w badaniach m.in. BAM.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2007/2008.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneBezkosztowo
@#dde6f7:Koszty bieżące działania15 000,00 zł rocznie.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówMail, strona www, wizyty na zajęciach, kontakt bezpośredni.
@#dde6f7:Dane kontaktoweMagdalena Kuczyńska; magdalena.kuczynska@wsb.wroclaw.pl

Zgłoszenie nowej dobrej praktyki

Aby zgłosić nową dobrą praktykę należy skopiować poniższy tekst do okienka wiadomości i uzupełnić go:

  • Element opisu
  • Nazwa działania
  • Kategoria opisu
    • Kategoria dobrej praktyki
    • Rodzaj dobrej praktyki – według wypracowanej listy
    • Produkt
    • Tryb studiów
    • Rok studiów
    • Kierunku studiów
  • Opis działania
  • Dokumentacja działania
  • Efekty wdrożenia działania
  • Powiązanie z badaniami BAM
  • Powiązanie z miernikami
  • Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działania
  • Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
  • Koszty bieżące działania
  • Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców
  • Dział/ Uczelnia WSB
  • Dane kontaktowe

Rozwiń aby zgłosić nową dobrą praktykę

IV. Zestawienie dobrych praktyk planowanych do wdrożenia

1. Gdańsk/ Gdynia

1.1. Stworzenie programu „Aktywny Student”

2. Opole

2.1. Nagradzanie studentów za zaangażowanie

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 2.1. Nagradzanie studentów za zaangażowanie
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka planowana do wdrożenia od kolejnego roku akademickiego
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Nagradzanie studentów za zaangażowanie (zniżki w czesnym, możliwość zaliczenia pracy jako praktyki, itp.)
Produktya) I stopień
b) II stopień – tradycyjny
c) II stopień + SP
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Aktywni członkowie RSS, KN i OS za swoje osiągnięcia i zaangażowanie, nagradzani są: przyznaniem stypendium Lidera, zniżkami pracowniczymi w bufecie uczelnianym, możliwością pierwszego wyboru promotora pracy, gadżetami. O przyznaniu nagrody na wniosek opiekuna decyduje dziekan/kanclerz.
@#dde6f7:Dokumentacja działania
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaEksponowanie atrybutu przyjazności.

Promocja Uczelni poprzez przybliżenie marki WSB jako przyjaznej nie tylko osobom związanym z Uczelnią, dostosowaną do aktualnych potrzeb studentów będących często osobami ustatkowanymi.

Urozmaicenie życia akademickiego ku zwiększeniu zadowolenia znaczącego odsetka studentów mających inne możliwości związane z czasem i sposobem korzystania z oferty SS.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaRok akademicki 2015/2016.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówOsobisty, telefoniczny, mailing.
@#dde6f7:Dane kontaktoweKatarzyna Rybczyńska, Psycholog w Biurze Karier/Opiekun Samorządu Studenckiego,
katarzyna.rybczynska@wsb.wroclaw.pl, 77 401 94 15

3. Toruń/ Bydgoszcz

3.1. Warsztaty dla studentów – przyszłych działaczy Samorządu Studenckiego

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 3.1. Warsztaty dla studentów – przyszłych działaczy Samorządu Studenckiego
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka planowana do wdrożenia od kolejnego roku akademickiego
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Sposoby promocji działań RSS, KN i OS wśród studentów oraz bieżącego informowania o swojej pracy i aktywnościach
ProduktyI stopień
Tryb studiówWszystkie tryby/formy studiów
Rok studiówa) 1
b) 2
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Warsztaty mają na celu zapewnienie nabór kadr dla Samorządu Studenckiego.
@#dde6f7:Dokumentacja działania
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaNie dotyczy.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Samorząd studencki
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaPaździernik, listopad 2015 roku.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaTrudno teraz szacować – pomysł w opracowaniu.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowcówJw.
@#dde6f7:Dane kontaktoweJacek Kuras, jacek.kuras@wsb.torun.pl
samorząd@wsb.torun.pl

4. Chorzów

4.1. Planowanie, budżetowanie i sprawozdawczość OS

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 4.1. Planowanie, budżetowanie i sprawozdawczość OS
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiDobra praktyka planowana do wdrożenia od kolejnego roku akademickiego
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Budżetowanie działań RSS, KN i OS – tryb pracy, wzory dok.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Działanie ma na celu usprawnienie procesu planowania budżetu dla organizacji studenckich z uwzględnieniem planowanych przez studentów inicjatyw, ich oczekiwań i potrzeb.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaW trakcie tworzenia.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaEfektem działania będzie świadome, przemyślane określenie potrzeb organizacji studenckich w oparciu o przygotowany plan i harmonogram aktywności w kolejnym roku akademickim.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Wskaźnik przechodniości, Wskaźnik retencji, Inne jakie – % wykorzystania budżetu na zaplanowane aktywności organizacji studenckich.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działania01.10.2015 rok.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane0 zł
@#dde6f7:Koszty bieżące działania0 zł
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców -
@#dde6f7:Dane kontaktoweBeata Gdak, Prodziekan ds. Studenckich
beata.gdak@chorzow.wsb.pl, 32 3498 467

Zgłoszenie nowej dobrej praktyki planowanej do wdrożenia

Aby zgłosić nową dobrą praktykę planowaną do wdrożenia należy skopiować poniższy tekst do okienka wiadomości i uzupełnić go:

  • Element opisu
  • Nazwa działania
  • Kategoria opisu
    • Kategoria dobrej praktyki
    • Rodzaj dobrej praktyki – według wypracowanej listy
    • Produkt
    • Tryb studiów
    • Rok studiów
    • Kierunku studiów
  • Opis działania
  • Dokumentacja działania
  • Efekty wdrożenia działania
  • Powiązanie z badaniami BAM
  • Powiązanie z miernikami
  • Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działania
  • Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
  • Koszty bieżące działania
  • Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców
  • Dział/ Uczelnia WSB
  • Dane kontaktowe

Rozwiń aby zgłosić nową dobrą praktykę planowaną do wdrożenia

V. Zestawienie propozycji działań innowacyjnych

1. Chorzów

1.1. Wypracowanie szczegółowej koncepcji funkcjonowania kół naukowych na wydziale

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 1.1. Wypracowanie szczegółowej koncepcji funkcjonowania kół naukowych na wydziale
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiInnowacja
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Opiekunowie Kół Naukowych (zasady pracy, wynagradzanie)
2. Zasady ukierunkowania pracy RSS, KN i OS na działania pożądane na wydziale
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Działanie ma na celu wypracowanie dokumentu, który jasno określi i sprecyzuje zasady funkcjonowania koła naukowego na wydziale. W dokumencie powinny znaleźć się informacje określające między innymi:
* zasady powoływania nowych kół naukowych,
* określenie czynności formalno-prawnych związanych z powołaniem i funkcjonowaniem koła naukowego,
oczekiwane formy aktywności kół naukowych,
* oczekiwany zakres oddziaływania koła naukowego,
* zasady budżetowania koła naukowego,
* rolę, zakres obowiązków i sposób wynagrodzenia opiekuna merytorycznego koła.

Celem działania jest ożywienie życia studenckiego w obszarze działalności „merytorycznej”, ukierunkowanej na naukę i pogłębianie zainteresowań studentów związanych ze studiowanymi przez nich kierunkami studiów. Jeden z ważniejszych elementów, w którym upatruje się możliwość wprowadzenia pozytywnych zmian, to większe zaangażowanie kadry dydaktycznej, która mając bezpośredni kontakt ze studentami jest w stanie wyłonić spośród nich i zachęcić do działania jednostki wybitne i proaktywne – tu nie do przecenienia będzie rola opiekuna merytorycznego koła. Dlatego istotne wydaje się określenie roli, zakresu obowiązków i zasad wynagradzania osób pełniących funkcję opiekuna merytorycznego koła.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaDo wypracowania.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaKorzyścią wdrożenia działania będzie ożywione życie studenckie w obszarze działalności „merytorycznej” (naukowej), ukierunkowane na naukę i pogłębianie zainteresowań studentów związanych ze studiowanymi kierunkami. Spośród korzyści płynących dla wydziału najistotniejszy wydaje się być efekt wizerunkowy, możliwość wykazania działalności naukowej studentów we wszelkiego rodzaju akredytacjach, rankingach. Bogatsze życie studenckie w zakresie kół naukowych może również przyczynić się do tego, że studia w WSB w Chorzowie będą wybierane nie tylko przez osoby pragnące jedynie zdobyć wykształcenie i dyplom, ale również osoby, dla których ważna jest możliwość aktywnej działalności w organizacjach studenckich.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Wskaźnik przechodniości, Wskaźnik retencji, Inne - liczba działających kół naukowych / liczba aktywnie działających w kołach naukowych studentów.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działania01.10.2016 rok.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneDo wypracowania.
@#dde6f7:Koszty bieżące działania0 zł
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców -
@#dde6f7:Dane kontaktoweBeata Gdak, Prodziekan ds. Studenckich
beata.gdak@chorzow.wsb.pl, 32 3498 467

1.2. Wypracowanie jednolitej dla wszystkich wydziałów WSB w Poznaniu koncepcji przyznawania zniżek dla studentów działających w organizacjach studenckich

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 1.2. Wypracowanie jednolitej dla wszystkich wydziałów WSB w Poznaniu koncepcji przyznawania zniżek dla studentów działających w organizacjach studenckich
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiInnowacja
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
Nagradzanie studentów za zaangażowanie (zniżki w czesnym, możliwość zaliczenia pracy jako praktyki, itp.)
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Działanie miałoby na celu przeorganizowanie zasad przyznawania zniżek studentom angażującym się w działalność na rzecz wydziału. Obecnie, na wydziale w Chorzowie jest to forma nagrody podsumowująca aktywność studentów w kończącym się roku akademickim i przyznawana w formie zniżki w czesnym na kolejny rok. Ze względów oczywistych nie dotyczy to studentów, którzy są na ostatnim roku studiów i ich działalność nie zostanie nagrodzona z uwagi na fakt, że w kolejnym roku nie będą już studentami WSB. Sytuacja taka może być mało motywująca i zniechęcająca do oczekiwanego zaangażowania dla studentów kończących studia.

Nowe zasady miałyby na celu zachęcić studentów do aktywności w organizacjach studenckich, ale jednocześnie motywować do intensywnej pracy.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaDo wypracowania.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaWypracowanie dokumentu i wdrożenie go w życie ma na celu zwiększenie zainteresowania studentów działalnością na rzecz szkoły, zachęcenie do aktywności w organizacjach studenckich i zmotywowanie do intensywnej pracy, czego konsekwencją ma być wzbogacone i atrakcyjne życia studenckie.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami Wskaźnik przechodniości, Wskaźnik retencji, Inne jakie – liczba inicjatyw zrealizowanych przez organizacje studenckie.
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działania01.10.2016 rok.
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneDo wypracowania.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaDo wypracowania.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców -
@#dde6f7:Dane kontaktoweBeata Gdak, Prodziekan ds. Studenckich
beata.gdak@chorzow.wsb.pl, 32 3498 467

2. Gdańsk

2.1. Stypendia dla studentów działających społecznie i naukowo, w tym pozyskanie finansowania stypendiów (złożony wniosek)

Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 2.1. Stypendia dla studentów działających społecznie i naukowo, w tym pozyskanie finansowania stypendiów (złożony wniosek)
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiInnowacja
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania 1. Przyznanie Stypendiów w oparciu o dwa kryteria:
a) zaangażowania w działalność społeczną i/lub przedsiębiorczość (maksymalnie 80 pkt.),
b) wyniki w nauce (maksymalnie 20 pkt.).
2. Zaangażowanie w działalność społeczną oznacza osobiste zaangażowanie w działalność typu non - profit m.in. w następujących obszarach:
- działalność charytatywna,
- działalność studencka,
- działalność w dziedzinie kultury,
- kultura fizyczna i sport,
- ekologia i ochrona przyrody,
- demokracja, prawa człowieka i obywatela,
- promocja i organizacja wolontariatu,
- wspomaganie organizacji pożytku publicznego,
- inna aktywność o charakterze działalności społecznej
3. Przedsiębiorczość studencka oznacza każdą aktywność o charakterze przedsiębiorczym (pisanie projektów kierowanych do Studentów i pozyskiwanie środków na ich realizację; zakładanie przedsięwzięć angażujących Studentów itp.).
@#dde6f7:Dokumentacja działaniabrak
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaZachęcenie do działalności, docenienie jej i promowanie wśród studentów
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM Koła Naukowe/ Organizacje
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działaniaPod w-kiem pozyskania grantu
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
@#dde6f7:Koszty bieżące działania
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców -
@#dde6f7:Dane kontaktoweJoanna Walendzis – Biuro Projektów; jwalendzis@wsb.gda.pl

Zgłoszenie innowacji

Aby zgłosić innowację należy skopiować poniższy tekst do okienka wiadomości i uzupełnić go:

  • Element opisu
  • Nazwa działania
  • Kategoria opisu
    • Kategoria dobrej praktyki
    • Rodzaj dobrej praktyki – według wypracowanej listy
    • Produkt
    • Tryb studiów
    • Rok studiów
    • Kierunku studiów
  • Opis działania
  • Dokumentacja działania
  • Efekty wdrożenia działania
  • Powiązanie z badaniami BAM
  • Powiązanie z miernikami
  • Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działania
  • Koszty wdrożenia – poniesione lub planowane
  • Koszty bieżące działania
  • Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców
  • Dział/ Uczelnia WSB
  • Dane kontaktowe

Rozwiń aby zgłosić innowację

VI. Mierniki

1. Mierniki procesu na podstawie badań BAM
a) Kryterium oceny w ramach obszaru powiązanego z Aktywnością Samorządu Studenckiego, Kół Naukowych i Organizacji Studenckich (stan na 1.06.2015):

  • Samorząd Studencki
  • Imprezy (integracyjne / okolicznościowe)
  • Koła Naukowe/ Organizacje

b) Termin wyliczenia mierników – 31.07 danego roku.

2. Mierniki uzupełniające dla działu/ obszaru
Propozycja do dyskusji:
a) Budżet na rok akademicki – ogólny oraz w podziale na RSS, KNi OS
b) Rada Samorządu Studenckiego:

  • Liczba członków RSS
  • Liczba spotkań RSS w roku
  • Liczba działań podjętych przez RSS
  • Liczba uczestników działań zorganizowanych przez RSS

c) Koła Naukowe:

  • Liczba Kół Naukowych
  • Liczba członków Kół Naukowych
  • Liczba działań podjętych przez Koła Naukowe (z wyjątkiem konferencji)
  • Liczba uczestników działań zorganizowanych Koła Naukowe (z wyjątkiem konferencji)
  • Aktywność naukowa – liczba publikacji
  • Aktywność naukowa – liczba konferencji, w których uczestniczyli przedstawiciele Kół Naukowych
  • Aktywność Naukowa – liczba zreorganizowanych konferencji
  • Aktywność naukowa – liczba uczestników zorganizowanych konferencji

d) Organizacje studenckie:

  • Liczba Organizacji Studenckich
  • Liczba członków Organizacji Studenckich
  • Liczba działań podjętych przez Organizacji Studenckich
  • Liczba uczestników działań zorganizowanych Organizacji Studenckich
grupa_wsb/proces_marki/marka_koordynacja_dzialalnosci_samorzadow_i_organizacji_studenckich.txt · ostatnio zmienione: 2015/07/04 16:01 przez