Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


grupa_wsb:proces_marki:nauczanie_jezykow_obcych_chorzow_wprowadzenie_do_sylabusow_lektoratu_jezyka_fachowego
Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 1.1. Wprowadzenie do sylabusów lektoratu języka fachowego
@#dde6f7:Kategoria działaniaKategoria dobrej praktykiInnowacja
Rodzaj dobrej praktyki –
według wypracowanej listy
1. Organizacja lektoratów (I, II stopień, zajęcia stacjonarne i niestacjonarne, wybrane kierunki z dwoma językami np. TiR, lessonsfiles, itp.).
2. Certyfikaty – rodzaje certyfikatów, zasady przygotowania studentów i nadawania certyfikatów.
3. Komunikacja ze studentami, budowanie świadomości w zakresie potrzeby znajomości języków obcych.
ProduktyWszystkie produkty
Tryb studiówWszystkie tryby/formy
Rok studiówWszystkie lata studiów
Kierunku studiówWszystkie kierunki
@#dde6f7:Opis działania Wprowadzenie do sylabusów lektoratu języka fachowego case study obrazującego znaczenie znajomości języka obcego i certyfikatu językowego dla pracodawcy.

Działanie przewiduje zintegrowanie w sylabusie przedmiotu „Język obcy fachowy” case study, którego celem byłoby uzmysłowienie studentom, jakie znaczenie może mieć dla pracodawcy znajomość języków obcych i posiadanie certyfikatu językowego. Świadomość taka powinna podziałać na ich motywację do nauki języków obcych i zdobycie powszechnie cenionego certyfikatu. Case study zostałby opracowany przez dział odpowiedzialny za nauczanie języków obcych, który też dokonałby stosownych zmian w sylabusach i dostarczył instrukcję metodyczną.
@#dde6f7:Dokumentacja działaniaBrak.
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działaniaWdrożenie tej innowacji będzie miało pozytywny wpływ na świadomość studenta co do wagi znajomości języka obcego i certyfikatu językowego na rynku pracy, może więc korzystnie oddziaływać na ich motywację do nauki języków, a co za tym idzie – na efekty kształcenia językowego. Innowacja powinna też pobudzać gotowość do korzystania z oferty kursów komercyjnych i egzaminów certyfikujących, które studentom przyniosą wymierne korzyści w postaci zwiększenia ich zatrudnialności (poprzez wzrost kompetencji i ich dopasowanie do potrzeb rynku pracy), a uczelni – w postaci przychodów ze sprzedaży produktów edukacyjnych.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAM * Oferta programowa (Dostosowanie programu studiów do wymagań pracodawców i rynku pracy)
* Zajęcia i wykładowcy (Atrakcyjne formy prowadzenia zajęć; Praktyczny charakter zajęć; Atrakcyjność realizacji zajęć z języka obcego)
@#dde6f7:Powiązanie z miernikami * Wskaźnik retencji
* Wskaźnik zatrudnialności absolwenta
@#dde6f7:Zrealizowany lub planowany termin wdrożenia działania
@#dde6f7:Koszty wdrożenia – poniesione lub planowaneKoszt wdrożenia ogranicza się do honorarium za opracowanie case study.
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaBrak.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentów/ wykładowców* Extranet – programy studiów
* Bezpośredni komunikat via lektorzy
@#dde6f7:Dane kontaktoweJarosław Szostak, Kierownik Studium Języków Obcych
jaroslaw.szostak@chorzow.wsb.pl, tel. (32) 34 98 506
grupa_wsb/proces_marki/nauczanie_jezykow_obcych_chorzow_wprowadzenie_do_sylabusow_lektoratu_jezyka_fachowego.txt · ostatnio zmienione: 2015/08/07 22:26 przez