Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


grupa_wsb:proces_marki:planowanie_i_organizacja_zajec_torun_wprowadzenie_sesji_ciaglej
Element opisuOpis
@#dde6f7:Nazwa działania 7.3. Wprowadzenie sesji ciągłej
@#dde6f7:Opis działania Wprowadzenie działania pozwala na wyznaczanie terminów zaliczeń lub egzaminów po ukończeniu odpowiednich zajęć bez konieczności oczekiwania na wyznaczone terminy sesji. Jedyne ograniczenie to uwzględnienie czasu trwania semestru:
- sem. zimowy kończy się 15 marca,
- sem. letni kończy się 30 września.
W zakresie wprowadzenia działania zmienione Zarządzenie Dziekana dotyczące wprowadzenia sesji egzaminacyjnej oraz Zarządzenie Kanclerza uczelni w sprawie trybu przeprowadzania egzaminów i zaliczeń na prawach egzaminów (możliwość przeprowadzenia pierwszego terminu na dwóch ostatnich godzinach zajęć dydaktycznych prowadzonych przez wykładowcę, pod warunkiem zrealizowania całości programu).
@#dde6f7:Efekty wdrożenia działania Korzyści z wprowadzenia działania:
- możliwość równomiernego rozplanowania egzaminów i zaliczeń w semestrze bez konieczności większego ich kumulowania w krótkim czasie;
- możliwość wcześniejszego zdawania egzaminu i zaliczeń, jedyny warunek to planowanie terminów egzaminu lub zaliczenia na prawach egzaminu nie wcześniej niż po terminach zaliczeń;
- równomierne wykorzystanie powierzchni salowych.
Z uwagi na brak wynajmu na zewnątrz w działaniu nie można odnotować pozytywnych efektów finansowych.
@#dde6f7:Powiązanie z badaniami BAMDziałanie wpływa na kryterium BAM: Rozplanowanie terminów zaliczeń i egzaminów w czasie sesji. Zmianę wartości BAM będzie można zaobserwować po ukończeniu ankiet w roku 2014, wówczas nastąpi pierwszy pomiar oceny skuteczności wprowadzonej zmiany. Wzrost wskaźnika o 0,1% w stosunku do 2013 roku zgodnie z wynikami BAM 2014. Ponadto osiągnięty w 2014 roku wskaźnik jest wyższy od wskaźnika z roku 2011, 2012.
@#dde6f7:Powiązanie z miernikamiDo monitorowania efektu wdrożenia działania wykorzystać można wskaźniki: egzaminów skumulowanych oraz liczby egzaminów wyplanowanych w tygodniu (miernik zdefiniowany w procesie wdrożenia atrybutów marki w obszarze „Organizacja zajęć” Rozdziału Księgi Marki i przeznaczony do akceptacji w zakresie jego wdrożenia). Miernik egzaminów skumulowanych, tj. stosunek liczby egzaminów skumulowanych (więcej niż jeden na dzień) do ogólnej liczby egzaminów, w założeniu sesja poprawkowa nie jest uwzględniania w obliczaniu wskaźnika.
@#dde6f7:Termin wdrożenia działaniaWdrożone od roku akademickiego 2013/2014
@#dde6f7:Koszty wdrożenia
@#dde6f7:Koszty bieżące działaniaBrak kosztów finansowych. Wprowadzone działanie wymaga poświęcenia większej ilości czasu pracownika Działu Organizacji Dydaktyki na wykonanie zadania.
@#dde6f7:Sposób komunikacji do studentówOpublikowanie zmienionego Zarządzenia Dziekana
@#dde6f7:Dział/ Uczelnia WSB Działanie wdrożono w Dziale Organizacji Dydaktyki
@#dde6f7:Dane kontaktowe Magdalena Lampkowska, magdalena.lampkowska@wsb.torun.pl, tel.:56 66 09 255
grupa_wsb/proces_marki/planowanie_i_organizacja_zajec_torun_wprowadzenie_sesji_ciaglej.txt · ostatnio zmienione: 2015/10/05 20:06 przez